Follow
Top
Przemek Pyszczek: Bailystok. Installation view.

Zwiedzanie wystawy z Przemkiem Pyszczkiem

April 3, 2018 – 6pm


We wtorek 3go kwietnia o godzinie 6pm artysta Przemekç oprowadzi po swojej wystawie Białystok. Oprowadzanie odbędzie się w języku polskim, a o 7pm odbędzie się rozmowa z artystą w języku angielskim.

Ta prezentacja inauguruje pierwszą na taką skalę, solową wystawę Pyszczka w Kanadzie.

Wydarzenie jest bezpłatne.
Na oprowadzanie obowiązują zapisy.
Jeżeli chcą Państwo wziąć udział w oprowadzaniu prosimy o skontaktowanie się z Sarah Nesbitt pod adresem sarah@plugin.org
Wszyscy są mile widziani!

Przemek Pyszczek: Białystok
31 marca – 10 czerwca, 2018

Lakierowane, stalowe słupy tworzą centralną, geometryczną formę w Białymstoku, pierwszej solowej wystawie Przemka Pyszczka w Kanadzie. Artysta czerpie inspiracje z architektonicznych i publicznych obiektów z Białegostoku, jego rodzinnego miasta, budując kolorową, dynamiczną i spójną rzeźbę, która uosabia zarówno konformizm jak i opór wobec publicznego budownictwa mieszkaniowego w komunistycznej Polsce, która po upadku żelaznej kurtyny zmieniła kolor z szarego na eksplozję koloru.

Przemek Pyszczek jest artystą urodzonym w Białymstoku i wychowanym w Winnipeg. Po spędzeniu 8 lat w Berlinie przeniósł się do Drzeniowa, małej wsi w Polsce, aby kontynuować swój artystyczny research.  Poprzez architektoniczne rzeźby, instalacje i obrazy twórczość Pyszczka nosi w sobie ślady Polskiej transformacji, a także pełni rolę niekończącej się podróży, która pozwala mu odkrywać jego własną przeszłość.

W roku 2007 uzyskał dyplom Uniwersytetu Manitoba na kierunku Environmental Design. Prace Pyszczka były pokazywane podczas licznych wystaw indywidualnych i grupowych. Jego ostatnia indywidualna wystawa miała miejsce w Galerie Derouillon w Paryżu. Jego prace były prezentowane w ramach takich wystaw jak: Forever Never Comes, Museo Archeologico e d’Arte della Maremma, Grosseto, Italy; 1989 Belenius, Stockholm; Sandomir, Nicodim Gallery, Los Angeles; Industrius, Window Gallery, Winnipeg; Building Systems, Berthold Pott, Cologne; i Corporalitas, Open Forum, Berlin.